O autorze
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy śp. Magdy Prokopowicz. Od samego początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce, zarażanie pozytywną energią i odczarowywanie choroby. To właśnie dzięki takim projektom Fundacji Rak’n’Roll jak „Kalendarz Gwiazd”, warsztaty „Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć”, „Porządki na głowie”, "Metamorfozy" czy "Pięknołyse" kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie, o to aby chorować godnie i żyć z radością.

Autorami postów będą:
Marta Szklarczuk
Kamila Stępień
Jacek Maciejewski
Marta Ozimek-Kędzior
Monika Dąbrowska
Joanna Łojko

W Rak’n’Roll gramy z życiem!

Radio Rak'n'Roll. Gramy z życiem!
Radio Rak'n'Roll. Gramy z życiem! Fundacja Rak'n'Roll - Wygraj życie!
Kiedyś pewna bystra obserwatorka działalności Fundacji napisała, że Rak’n’Roll powstał z dobrej energii pięknej kobiety i z miłości pewnego copywritera do rocka. To zdanie zdobił wizerunek Freddiego Mercury’ego.

Jacek Maciejewski

Fakt. Gdyby ta muzyka nie była dla mnie tak ważna, pewnie nawet bym nie szukał w tym obszarze skojarzeń znaczeniowych z nazwą organizacji pozarządowej działającej na rzecz pacjentów onkologicznych. Ze zderzenia tych odległych z pozoru światów powstała wartość, która jest ważna dla bardzo wielu osób. Także dla mnie stała się czymś znacznie, znacznie więcej niż projektem kampanii społecznej. Codzienna praca dla Fundacji tylko w pewnym stopniu wymaga mojej wiedzy fachowej. Lecz cały czas czerpie z krynicy energii, jaką jest Rock’n’Roll. Dlaczego więc nie podzielić się tym z najbardziej potrzebującymi, a nawet …z całym światem? Dobra muza nikomu nie zaszkodzi, a pomogła już niejednemu, nie raz.


Dlatego naturalne było to, że poszukiwaliśmy drogi wykorzystania przestrzeni muzycznej w działaniach Fundacji. Były próby organizowania koncertów. Był projekt Rak’n’Roll Records, powstały jako sposób na zbieranie środków dla Fundacji za pomocą słuchania muzyki w sieci. W mono - słuchasz darmo, w stereo – musisz coś wpłacić. Mam do niego sentyment – do tej pory to bodaj najbardziej nagradzany projekt reklamowy w dziejach polskiej reklamy. A i płyta wyszła zacna – naprawdę z przyjemnością wracam do tego podwójnego albumu.

Przyszedł wreszcie czas na wielki muzyczny come back Rak’n’Roll. Kiedy rok temu szukałem alternatyw dla zmieniającej się intensywnie Trójki, trafiłem na radiostacje internetowe. Zaskoczył mnie fakt, że są nawet totalnie niszowe, np. osiedlowe. Skoro oni mogą – to może my też?


Od pierwszego spotkania wpadliśmy w otwarte ramiona platformy, nomen omen, open.fm, należącej do Wirtualnej Polski. Wspólnie z Karoliną Pasek z Communication Unlimited napisaliśmy playlistę z muzyką, która dodaje energii i którą oboje uwielbiamy (duże dzieny dla Taty Karoliny za dobre córki chowanie!). Różnica generacyjna pozwoliła nam skroić ofertę także dla młodych, atrakcyjną dla każdego, kto lubi moc lub jej potrzebuje – nie tylko dla chorych. Krytyczne ucho Koleżanek z Fundacji sprawiło, że pojawiło się trochę więcej energii kobiecej. Super.

Mamy swoje Radio. Radio Rak’n’Roll. Gramy z życiem na platformie open.fm!


W każdym smartfonie, tablecie, czy na desktopie – szukaj aplikacji open.fm, z listy wybierz Radio Rak’n’Roll i gdziekolwiek jesteś odbieraj nasze kule energii! Zaznacz gwiazdkę, żeby było łatwiej znaleźć następnym razem – będziemy się starać, żebyś wracał.

Peace, Love, Rak’n’Roll!

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...